Dramatičan rasplet u spustu: Goggia uzela Kristalni globus,...
907
Dramatičan rasplet u spustu: Goggia uzela Kristalni globus, prelijepa Lindsey Vonn korak bliže ispisivanju historije

0

Prava drama odigrala se u posljednjoj utrci spusta za skijašice u Svjetskom kupu. Italijanka Sofia Goggia, olimpijska pobjednica u spustu, osvojila je mali Kristalni globus u toj disciplini nakon što je danas u zadnjoj utrci sezone u Areu zauzela drugo mjesto, dok je pobjeda pripala Amerikanki Lindsey Vonn.

Vonn je najbrže odvozila spust i zauzela prvo mjesto s vremenom 55.65 sekundi, dok je Goggia bila druga sa zaostatkom od šest stotinki (55.71). Treće je mjesto zauzela još jedna Amerikanka Alice McKennis sa zaostatkom od 28 stotinki za pobjednicom.

U poretku skijašica u spustu prvo mjesto i mali Kristalni globus uzela je Goggia sa 509 bodova, tri više od Vonn, dok je na trećem mjestu Tina Weirather iz Lihtenštajna, koja je današnju utrku završila na sedmom mjestu, s 394 boda.

Goggia je tako postala četvrta Italijanka s Kristalnim globusom, nakon Deborah Compagnoni, koja je 1997. osvojila globus u veleslalomu, Isolde Kostner, koja 2001. i 2002. osvojila globus također u spustu i Denise Karbon, kojoj je 2008. pripao kristalni globus u veleslalomu.

Prošlu je sezonu Goggia završila na drugom mjestu iza Slovenke Ilke Štuhec, a ove se sezone Italijanka u osam spustaških utrka pet puta penjala na postolje, a od toga je dva puta pobijedila - u Cortini d'Ampezzo i Bad Kleinkircheimu.

Iako Lindsey Vonn nije stigla do svog devetog kristalnog globusa u karijeri, utjehu joj može pružiti 82. pobjeda u Svjetskom kupu, odnosno 43. u spustu. Tako se još malo približila Šveđaninu Ingemaru Stenmarku koji ima najviše pobjeda u Svjetskom kupu, njih 86.