
Igor Janković više nije trener banjalučkog Borca. Mladi stručnjak je podnio ostavku samo dan nakon remija sa Čelikom (0:0) na domaćem terenu u 1. kolu Lige za opstanak.
Janković je na klupu Borca došao 22. novembra 2017. godine, a tokom proteklog perioda radio je bez plate i nakon što mu je postalo jasno da će tako biti i u budućnosti, odlučio je dići sidro.
Na osam susreta koje je vodio s klupe Borca zabilježio je jednu pobjedu, četiri remija i tri poraza, a banjalučki klub ostavlja na drugom mjestu Lige za opstanak s 13 bodova više u odnosu na Čelik koji se nalazi u opasnoj zoni.
"Odlučio sam se da podnesem ostavku, jer nisam dobio obećani ugovor. Tražio sam samo ono što imaju ostali treneri u BiH. Moram da razmišljam o svojoj i egzistenciji porodice. Ovom prilikom bih se zahvalio svim igračima na saradnji", rekao je Janković novinarima.