Barca teže od očekivanog do trijumfa kod Eibara
907

PRIMERA

0

Fudbaleri Barcelone pobijedili su u gostima ekipu Eibara rezultatom 2:0 (1:0) u 24. kolu Lige Primere.

Strijelci za Barcu bili su Suarez u 16. i Jordi Alba u 89. minuti.

Ernesto Valverde je sve iznenadio pošto je na teren izveo najjaču postavu, koja će gotovo sigurno započeti i meč sa Chelseajem u utorak.

U 16. minuti, iz prve prave akcije, Messi je teledirigovanom loptom pronašao Suareza, a ovaj obišao Marka Dmitrovića i lako pogodio za 0:1.

Domaći se nisu predavali, igrali su zaista otvoreno i napadački, a najbliži golu su bili kada je Orellana pogodio prečku.

Na drugoj strani, do odlaska na odmor, Messi je pogodio stativu poslije nove sjajne akcije sa Suarezom.

U drugom dijelu igre, bilo je žestoko na sve strane, prvo je Orellana u 66. minuti neobjašnjivo rukom poslije prekida boksovao loptu, a sudija mu pokazao drugi žuti i put u svlačionicu.

Tri minute kasnije, i trener Eibara Jose Luis Mendilibar je zbog žestoke reakcije također morao na tribine.

Barca je do kraja preuzela inicijativu i stigla do pogotka u 89. minuti. Dmitrović je zaustavio Messija u situaciji jedan na jedan, ali se lopta odbila pravo na nogu Albe, koji lako pogađa prazan gol.

Katalonci su daleko teže nego što se očekivalo došli do pobjede, i sada imaju 10 bodova više od Atletico Madrida koji u nedjelju dočekuje Athletic Bilbao.