907
Lewandowski u nadoknadi za novi trijumf Bayerna, HSV sve bliži ispadanju

BUNDESLIGA

0

Fudbaleri Bayern Munchena pobijedili su u gostima ekipu Wolfsburga rezultatom 2:1.

Jupp Heynckes je odlučio izvesti kombinovani sastav pred nastavak Lige prvaka pa su odmor dobili Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba, Muller i Lewandowski i to se osjetilo na terenu.

Već u osmoj minuti, Didavi je pogodio za 1:0 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Poslije samo 10 minuta igre u nastavku, Robben je imao veliku šansu da izjednači, ali je promašio jedanaesterac.

Ipak, u 64. minuti Robben je asistirao za Wagnera koji pogađa za 1:1.

Heynckes je u finišu odlučio uvesti Roberta Lewandowskog i upravo je Poljak u posljednjim trenucima meča donio pobjedu sa bijele tačke. Robben je oboren u šesnaestercu, Lewa je preuzeo odgovornost i pogodio za desetu pobjedu Bayerna u nizu.

Hamburger je na svom terenu izgubio od Bayer Leverkusena rezultatom 2:1 i tako napravio još jedan korak ka ispadanju.

Bayer je do pobjede došao golovima Baileya i Havertza, dok je jedini pogodak za HSV postigao Hahn.

Koln je osvojio samo bod na svom terenu protiv Hannovera i ostao na začelju tabele. Koln je poveo golom Osake, ali je Fullkrug postavio konačnih 1:1 već u 37. minuti. Claudio Pizarro je u nadoknadi postigao pogodak, ali je on poništen.

Freiburg je kao domaćin savladao Werder sa 1:0 golom Petersena sa bijele tačke u 24. minuti.