15. 02. 2018 - 08:55
Čudesni Nurkić ugradio double-double u rušenje prvaka,...
907
Čudesni Nurkić ugradio double-double u rušenje prvaka, Ratnicima nedovoljno ni 50 Durantovih poena

NBA

0

Naš najbolji košarkaš Jusuf Nurkić odigrao je još jednu sjajnu partiju u dresu Portlanda. Popularni Juka u pobjedi Portlanda protiv Golden State rezultatom 123: 117 ostvario je novi double-double učinak.

Nurkić je postigao 17 poena, ostvario 13 skokova, uz tri asistencije, dvije blokade i jednu ukradenu loptu.

Iako se mislilo da zbog povrede neće nastupiti protiv Wariorsa, Nurkić je na oduševljenje navijača odigrao još jednu izvrsnu utakmicu.

Presudila je prva dionica, u kojoj su domaći postigli čak 40 poena, a na poluvremenu su imali 12 poena prednosti.

Ratnici su se probudili u nastavku pa je uslijedila zanimljiva završnica u kojoj su se bolje snašli Blazersi i došli do veoma bitne pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je sjajni Llilard s 44 poena, a McCollum je ubacio 29. S druge strane briljirao je Durant s 50 koševa.