Bile na korak od iznenađenja: Košarkašice BiH poražene u...
907
Bile na korak od iznenađenja: Košarkašice BiH poražene u Slovačkoj nakon tri produžetka

KVALIFIKACIJE ZA EURO

0

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je poražena u Slovačkoj rezultatom 100:95 u četvrtom kolu kvalifikacione grupe A nakon čak tri produžetka.

Izabranice Gorana Loje ovim porazom dovele su se u veoma nezgodnu poziciju i plasman na Eurobasket 2019. biće veoma teško ostvariti.

Od samog početka gledali smo izjednačen basket, a prvu dionicu Zmajice su riješile s minimalnih 17:16.

U nastavku su naše košarkašice imale i plus 10, ali su do poluvremena Slovakinje spustile na 35:38.

U trećoj dionici uslijedio je i preokret, te su domaće u Ružomberoku u posljednju četvrtinu ušle s prednošću od 52:51.

Posljednju četvrtinu naše reprezentativke su otvorile sjajnom serijom 12:2 i činilo se da će upisati trijumf. Ipak, uslijedila je prava drama u finišu.

Naime, Slovačka je imala prednost od jednog poena (70:69) samo 1,7 sekundi prije kraja meča, a na liniju slobodnih bacanja je stala Marica Gajić.

Naša najbolja igračica je promašila prvo, ali je pogodila drugo bacanje za 70:70 i odvela je susret u produžetak.

U dodatnih pet minuta Gajić je ubacila 9 od naših 11 poena koliko su ubacile i Slovakinje, te je susret otišao i u drugih dodatnih pet minuta.

I drugi produžetak je završen neriješenim rezultatom (7:7), te se moralo odigrati još dodatnih pet minuta.

Opet je briljirala Marica Gajić, ali sama nije mogla. Evidentno je bilo da našim igračicama nedostaje snage, a domaće su trojkama slomile otpor i slavile pobjedu.

Marica Gajić je bila sjajna s 39 poena i čak 19 skokova za 51 minutu na parketu, a Milica Deura je dodala 23 poena. Slamova s 19 poena je predvodila Slovačku.

Ženska seniorska reprezentacija BiH nastavlja kvalifikacije za Evropsko prvenstvo utakmicama protiv Crne Gore 17. novembra u Sarajevu i gostovanjem na Islandu 21. novembra ove godine.