907
Agut protiv Del Potra u Aucklandu; Medvedev i De Minaur za prvi trofej karijere

TENISKI TURNIRI

0

U finalu ATP turnira u Aucklandu za pehar će se boriti Roberto Bautista Agut i Juan Martin del Potro.

Roberto Bautista Agut je do finala stigao pobjedom protiv Robina Haasea u tri veoma neizvjesna seta i to nakon što je Haase dobio prvi dio igre - 6:7, 7:6, 7:6.

Po jedan brejk su razmijenili igrači u svakom od tri seta, ali su svi setovi riješeni u taj brejku.

Del Potro je bio bolji od Davida Ferrera za sat i 47 minuta igre u dva seta - 6:4, 6:4.

Agutu i Del Potru ovo će biti peti međusobni meč, a uspješniji je Argentinac koji ima tri pobjede. Agut je zapravo slavio samo u njihovom prvom susretu, 2014. na Australian Openu.

Delpo igra za 21. titulu u karijeri, a Agut za sedmu.

Finale ATP turnira u Sydneyu donijeće nam duel Danila Medvedeva i Alexa de Minaura.

Alex de Minaur je u polufinalu preokrenuo "sreću" u duelu sa Benoitom Paireom i na kraju slavio sa 2:1 (4:6, 6:1, 6:1). Paire je dobio prvi set, ali je nakon toga domaći teniser apsolutno zablistao na terenu i osvojio dva naredna seta uz samo dva izgubljena gema.

Danil Medvedev je do finala stigao također kroz tri seta, pobjedom protiv četvrtog nosioca Fabija Fogninija, nakon izgubljenog prvog seta - 2:6, 6:4, 6:1.

Dvojica igrača se do sada nisu sastajala i jedan od njih će osvojiti prvu titulu u profesionalnoj karijeri.