Barca nastavlja furiozno: Messi jubilej okrunio golom i...
907
Barca nastavlja furiozno: Messi jubilej okrunio golom i asistencijom

PRIMERA

0

Barcelona je i u novoj godini nastavila po starom u prvenstvu, u 18. kolu Primere s 2:0 na Nou Camu su sigurno riješili Levante.

Katalonci su imali potpunu dominaciju, a pitanje je pobjednika riješili su u prvom poluvremenu. U 12. minuti na lijepe kombinacije s Albom do 365. gola u 400. nastupu za Barcu u Primeri stigao je Messi.

Promašili su nakon toga Katalonci nekoliko lijepih prilika za 2:0, prije svega Suarez, ali Urugvajac se iskupio u 38. minuti kada je na asistenciju Roberta zakucao loptu u mrežu s 11, 12 metara.

U nastavku Barca je odrađivala posao, što su gosti mogli iskoristiti u 65. minuti, ali udarac Moorea fantastično brani Marc-Andre Ter Stegen. U samoj završnici Katalonci su zabili i treći gol, a u strijelce se upisao Paulinho na asistenciju Messija.

Jubilej osim Messija ostvario je i Iniesta, kojem je ovo bila 650. utakmica za Barcelonu. Samo je Xavi odigrao više 767.

U ranijem terminu Leganes je golom Gabriela s 1:0 dobio Real Sociedad. Barcelona je ovom pobjedom zadržala veliku prednost u odnosu na prvog pratioca Atletico Madrid od devet bodova.