907

PREMIER LIGA

0

Manchester City je rutinski riješio Bournemouth.

Lider je ispratio 'Trešnjice' sa 'Etihada' sa četiri gola u mreži, centurion Aguero je doveo 'Građane' u vodstvo sredinom prvog poluvremena, početkom drugog Kun je asistirao Sterlingu kod drugog gola, a deset minuta prije kraja drugi put na utakmici matirao Begovića za 3:0. Na kraju "poker" pošto je Danilo pogodio samo što je ušao u igru umjesto Delpha.

Poslije 19. kola City ima skor 18-1-0, iako smo tek na polovini sezone izgeda da je šampionska trka gotova.

Niz nepobjedivosti Crystal Palacea je produžen na osam utakmica.

'Orlovi' su odnijeli bod sa 'Libertyja', remizirali su sa fenjerašem Swanseajem (1:1).

Luka Milivojević je doveo goste iz južnog Londona u vodstvo sa 'bijele tačke' poslije sata igre, bod 'Labudovima' doneo je Jordan Ajew golom u 77. minuti.

Newcastle je prekinuo crnu seriju od četiri vezana poraza na gostovanju kod West Hama.

Marko Arnautović je doveo 'Čekićare' u vodstvo već u šestoj minuti, četiri minute kasnije Saivet je poravnao na 1:1 i to je bio rezultat kojim se otišlo na veliki odmor.

Poslije sedam minuta igre u nastavku 'Svrake' preokreću rezultat, Diame je bio strijelac, potom je Andre Ayew propustio priliku da izjednači sa kreča, a kazna za taj promašaj uslijedila je par minuta kasnije kada je Atsu pogodio za 1:3. Ayew se osam minuta kasnije iskupio za promašen penal i pogodio za 2:3, ali ispostaviće se da je time samo ublažio poraz.

Brighton - Watford 1:0
Man. City - Bournemouth 4:0
Southampton - Huddersfield 1:1
Stoke - WBA 3:1
Swansea - Crystal Palace 1:1
West Ham - Newcastle 2:3