Bremen i Leverkusen osigurali četvrtfinale
907

KUP NJEMAČKE

0

Werder iz Bremena i Bayer Leverkusen bili su uspješni u večerašnjim kup utakmicama.

U prvom susret osmine finala DFB-Pokala u Njemačkoj, Bayer Leverkusen uspješno je prošao preko Borussije Monchengladbach uz minimalnu pobjedu od 0:1.

Igrala se 70. minuta susreta, a Kevin Volland šalje loptu do Leona Baileya koji ju smješta kraj Yanna Sommera za 0:1, te se rezultat na semaforu do kraja nije mijenjao.

Werder iz Bremena plasirao se u nastavak turnira nakon pobjede od 3:2 nad Freiburgom.

Momci iz Bremena imali su start iz snova. Prvo je Belfodil šokirao Freiburg golom u trećoj minuti susreta, samo da bi na 2:0 podebljao Kainz u 20. Baš kada je izgledalo kako će Werder mirno utakmicu odgledati do kraja, umjerenim tempom i bez prevelikih poteškoća, probudila se i opozicija.

U 28. minuti sudac pokazuje na bijelu tačku, a s iste je precizan Peterse.

Bremen u 68. minuti preko Bargfredea stiže do trećeg gola, ali Freiburg je još jednom to spustio na 3:2 u 86. preko Raveta, pa smo bili u iščekivanju do posljednjeg zvižduka.

Na kraju je i on stigao bez promjene rezultata pa je stoga Werder prošao dalje.