
Fudbaleri Chelseaja su posljednji meč grupne faze dočekali na prvoj poziciji. Plavci su dominirali većim dijelom susreta protiv Atletica, ali na kraju je ipak ostalo 1:1.
To je ujedno značilo i da će Roma u drugi krug kao prvoplasirana, dok će londonski tim se morati zadovoljiti drugom pozicijom.
To znači i nešto teži žrijeb za Conteovu četu, od koje su mnogi očekivali da uz Jorgandžije prođe iz ove grupe. Ipak, itekako se pitala i Vučica.
Već sada je jasno da će Chelseaju u ponedjeljak, 11. decembra, kada će biti održano žrijebanje biti potrebna i sreća.
Naime, poznato je da UEFA ne dopušta da se dva kluba iz iste zemlje sastanu odmah nakon grupne faze, a to zapravo znači da Plavci neće moći igrati s Manchester Cityjem, Manchester Unitedom, Tottenhamom i najvjerovatnije Liverpoolom.
Redsi večeras dočekuju Spartak iz Moskve, a eventualnom pobjedom osigurali bi prvo mjesto i postali četvrti engleski klub koji će završiti na liderskoj poziciji u svojoj grupi.
Uz to, Plavci se ne mogu sastati ni s Romom jer su već bili u istoj grupi, pa im ostaju samo tri opcije - PSG, Barcelona i Bešiktaš.
To je dovoljno da smo sigurni da će tokom žrijeba u ponedjeljak najviše strepiti upravo navijači tima sa "Stamford Bridgea", a priželjkivat će naravno turskog prvaka.
Mada mnogi smatraju da je vrijeme i za osvetu Barceloni...