907
NAJGORI ULAZAK U SEZONU U HISTORIJI LIGA PETICE Talijani srušili Unitedov rekord iz 1930.

NAJGORI ULAZAK U SEZONU U HISTORIJI LIGA PETICE

0

Sassuolo je u trećoj minuti sudačke nadoknade utakmice 13. kola Serie A imao penal za pobjedu kod Beneventa. Ali, Domenico Berardi pogađa prečku.

S obzirom da je do kraja dodanog vremena ostala samo minuta, činilo se da će utakmica završiti 1:1, a domaćin se spasiti još jednog poraza i rušenja rekorda koji nitko ne želi preuzeti.

Ali, na isteku sudačke nadoknade Federico Peluso zabija za pobjedu Sassuola 1:2 i što je za ovu priču daleko važnije, poraz Beneventa. Poraz koji je historijski.

Do danas nijedna ekipa iz pet najjačih europskih liga nije u sezonu ušla s 13 poraza.

Benevento je to uspio i tako srušio crni rekord Manchester Uniteda, koji je izgubio prvih 12 utakmica sezone 1929/30.