16. 11. 2017 - 12:44
Ventura dobija 866.000 eura zbog otkaza
907
Shares
Ventura dobija 866.000 eura zbog otkaza

ZAVIO AZURE U CRNO

Ventura dobija 866.000 eura zbog otkaza

Sport.ba/Tanjug
16. 11. 2017 - 12:44
0
Shares

Italijanski stručnjak Ðampjero Ventura dobiće 866.000 eUra zbog ranijeg raskida saradnje s Fudbalskim savezom Italije.

Ventura je otpušten s mjesta selektora zbog eliminacije od Švedske u baražu za Svjetsko prvenstvo, ali mu sleduje odšteta jer je imao ugovor do juna 2018. koji bi se produžio za još dvije godine da je izborio mjesto u Rusiji.

Pošto je Italija ostala bez plasmana na Mundijal poslije 60 godina, a Ventura odbio da podnese ostvaku, Fudbalski savez Italije moraće da ga plaća do kraja ugovora vrijednog 1,3 miliona evra.

To znači da će bivši trener Torina osam mjeseci u ratama dobiti ukupno 866.000 evra u slučaju da ne pronađe novi angažman.

"Ugovor je validan, Ventura kao i ostali treneri dobiće ono što mu pripada", rekao je predsjednik Udruženja italijanskih trenera Renco Olivijeri poslije jučerašnjeg sastanka u Rimu kada je Venturi uručen otkaz.

Za glavni kandidat za novog selektora Azura spominje se proslavljeni italijanski trener Karlo Anćeloti.

Učitaj još novosti