05. 11. 2017 - 20:52
Ibišević zabio u prvoj minuti i izjednačio rekord Gerda Mullera
907
Shares
Ibišević zabio u prvoj minuti i izjednačio rekord Gerda Mullera

BUNDESLIGA

Ibišević zabio u prvoj minuti i izjednačio rekord Gerda Mullera

05. 11. 2017 - 20:52
0
Shares

Hoffenheim je s uvjerljivih 3:0 slavio kod posljednjeg Kölna i s nova tri boda skočio na peto mjesto u prvenstvu.

Poveo je Hoffenheim u 10. minuti pogotkom Geigera, a Wagner je pogotkom s bijele tačke povećao prednost na 2:0.

Andrej Kramarić je u igru ušao u 67. minuti, a 80. je bio asistent za treći pogodak svoje momčadi. Odlično je nabacio loptu s desne strane u kazneni prostor, tačno na drugu stativu gdje se ubacio Wagner koji je postigao svoj drugi pogodak na utakmici.

Hrvatskom igraču je to bila četvrta prvenstvena asistencija u sezoni.

Wolfsburg i Hertha su u zanimljivoj utakmici na Volkswagen Areni  remizirali 3:3. Prvi gol na utakmici postigao je Vedad Ibišević već u 20. sekundi, a bivšem bosanskohercegovačkom reprezentativcu ovo je četvrti pogodak u karijeri koji je postigao u prvoj minuti te se pridružio Gerdu Mulleru, koji je također četiri puta pogađao na otvaranju utakmice. 

Priliku za izjadnačenje imao je Mario Gomez, koji je u 21. minuti izveo jedanaesterac, ali je njegov udarac zaustavila greda. Wolfsburg je izjednačio preko Yunusa Mallija u 41. minuti, dok je potpuni preokret domaćoj momčadi u posljednjoj minuti prvog poluvremena donio Gomez. 

Izjednačenje Herthi na otvaranju drugog poluvremena (u 53. minuti) donosi Karim Rekik. U 60. minuti Divock Origi nakon kornera zabija za drugo vodstvo Wolfsburga na utakmici.

Međutim, Hertha se uspjela potpuno vratiti i pogotkom u 83. minuti stići do boda. Strijelac za konačnih 3:3 je bio Davie Selke. Vedad Ibišević je odigrao čitavu utakmicu.

Učitaj još novosti