01. 11. 2017 - 22:43
NEŠTO JE TRUHLO MEĐU KRALJEVIMA: Real razbijen u Londonu, Ali...
907
Shares
NEŠTO JE TRUHLO MEĐU KRALJEVIMA: Real razbijen u Londonu, Ali dostigao legendarnog Gerrarda

LIGA PRVAKA

NEŠTO JE TRUHLO MEĐU KRALJEVIMA: Real razbijen u Londonu, Ali dostigao legendarnog Gerrarda

01. 11. 2017 - 22:43
0
Shares

Večeras smo zaista mogli uživati u mečevima 4. kola Lige prvaka. Donosimo vam detaljan pregled iz grupa H i G.

GRUPA H:

Tottenham je na Wembleyu s 3:1 srušio Real Madrid, osigurao osminu finala Lige prvaka, i zadao novi udarac krizom pogođenim Kraljevima.

Zinedine Zidane je utakmicu na Wembleyu započeo s desetoricom igrača od 11 koji su za vikend poraženi kod Girone. Nije zaigrao tek povrijeđeni Raphael Varane umjesto kojeg je u postavu uskočio Nacho Fernandez. Bila je to prilika Kraljevima da se iskupe i uzvrate udarac kritičarima, ali ni u Londonu im nije krenulo najbolje.

Tottenham je bolje ušao u utakmicu, ali prave opasnosti za Casillu nije bilo do 12. minute kada je Harry Kane zapucao s ruba kaznenog prostora.

U 24. minuti je zbog ozljede teren morao napustiti Toby Alderweireld, a umjesto njega je zaigrao Moussa Sissoko. Smo dvije minute kasnije spursi su stigli do vodstva. Dele Alli je pogodio nakon asistencije Kierana Trippiera, ali čini se kako se asistent nalazio u ofsajdu.

Uzvratili su Kraljevi u 32. minuti. Oštro je pucao Cristiano Ronaldo desne strane uz bližu stativu, ali je Hugo Lloris uspio blokirati loptu.

Uzbuđenja su se nastavila sve do kraja poluvremena, a najzanimljivije su prilike Harryja Kanea koji je mogao svoju momčad odvesti na dva pogotka razlike, a onda je u protunapadu propala prilika Reala jer se Karim Benzema spetljao i izgubio loptu.

Dele Alli prve tri Tottenhamove utakmice u grupi nije igrao zbog suspenzije, a koliko znači Pochettinovoj momčadi pokazao je u 56. minuti kada je postigao i drugi pogodak večeri. Eric Dier mu je dodao loptu, a on je s ruba kaznenog prostora opalio prema golu. Lopta se odbila od Sergija Ramosa, dovoljno da malo zavara Casillu i završi u mreži. Dele Alli je prvi Englez koji je Realu postigao dva pogotka u utakmici Lige prvaka još od Stevena Gerrarda u martu 2009. godine.

Samo devet minuta kasnije Tottenham je sjajnu utakmicu okrunio i trećim pogotkom. Ko je mogao očekivati takav potop Reala na Wembleyu? Bila je to sjajna akcija spursa - Dele Alli je uzeo loptu na svojoj polovici terena, izbacio Ramosa i gurnu loptu Harryju Kaneu kojeg je čuvao Nacho, a onda je on uposlio Eriksena čiji ritam nije mogao ispratiti Luka Modrić. Sjajni Danac nije pogriješio i loptu je pokraj golmana kraljeva pospremio u gol.

Uspio je Real Madrid postići pogodak za bezbolniji poraz u 80. minuti. Strijelac je bio Cristiano Ronaldo kojemu je to bio 10. pogodak protiv Tottenhama u karijeri, niti jednoj engleskoj momčadi nije zabio više. Ali, slaba mu je to utjeha...

Borussia Dortmund - APOEL 1:1

Borussia je povela u 29. minuti nakon sjajne akcije. Kagawa je odlično ubacio u kazneni prostor, Guerriero je izbjegao zaleđe i sam istrčao ispred Nauzeta Pereza te ga prebacio loptom i pogodio za vodstvo.

Do kraja poluvremena tri odlične prilike je imao Pierre-Emerick Aubameyang, ali nije uspio do gola.

A APOEL je uspio ponoviti remi iz prve utakmice s Borussijom. I na Signal Iduna Parku su uspjeli izjednačiti na 1:1. Strijelac je bio Pote koji se u 51. minuti sjajno othrvao domaćoj obrani i iz okreta pogodio mrežu. Borussia je tako ostala bez ikakvih šansi za drugu fazu ovog takmičenja.

GRUPA G:

Porto - Leipzig 3:1

Porto je poveo nakon kornera i velike gužve u kaznenom prostoru u 13. minuti igre. Najbolje se snašao Héctor Herrera koji je pospremio loptu u mrežu preciznim udarcem.

Uspjeli su izjednačiti gosti iz Leipziga u 48. minuti preko Tima Wernera koji je ispratio dugu loptu i lijepo pogodio mrežu. Međutim, Porto je vratio vodstvo u 61. minuti, a pogodio je Danilo Pereira glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka. Konačan rezultat postavio je Pereira novim golom u trećoj minuti nadoknade.

Učitaj još novosti