Stuttgart ubjedljivo slavio protiv Freiburga
907

BUNDESLIGA

0

Dvaput po 3:0 ishod je današnjih susreta kojima je kompletirano 10. kolo Bundeslige.

Werder iz Bremena je i dalje ostao bez pobjede u deset odigranih susreta. Danas ih je s uvjerljiva tri gola razlike kod kuće savladao Augsburg. Michael Gregoritsch je nastavio svoju sjajnu pucačku formu, gdje je današnjim pogocima u 40. i 61. minuti svoj učinak u posljednja tri kola odveo na četiri gola. Još jedan gol djelo je Finnbogasona u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela.

Istim je rezultatom Stuttgart slavio kod kuće protiv Freiburga. Gosti su već u 12. minuti ostali bez Soyuncua, da bi Stuttgart golovima Ginczeka i Pavarda u 38., odnosno četvrtoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela stvari usmjerili ka pobjedi. Konačnih 3:0 postavio je Terodde u 82. minuti.