
Borussijin Marco Reus je izvan terena od maja kada su mu popucali križni ligamenti. Veznjak se teško povrijedio u finalu njemačkog kupa u kojemu je Borussia s 2:1 bila bolja od Eintrachta.
Njegov povratak na teren se očekuje tek u martu 2018., a Reus ističe kako mu je oporavak od povrede bio veliki psihički test, te priznaje da bi se odrekao svega samo da odmah može istrčati na teren i zaigrati nogomet.
"Najzahtjevniji dio je onaj kada sam moraš raditi da se vratiš nakon povrede. Nakon tri sedmice mi je bilo dosta, bio je to brutalan psihički test za mene jer sam čitavo vrijeme sam morao raditi", rekao je Reus u razgovoru GQ magazinu, a onda j iskreno dodao:
"Vrhunski igrači zarađuju veliki novac, ali ponekad svojim zdravljem plaćamo veliku cijenu. Dao bi sav svoj novac samo da sam ponovo zdrav, da mogu ponovo igrati. Dao bih sve samo da radim ono što volim: igram nogomet."
Reus je u Borussiju Dortmund stigao 2012. godine, a zbog različitih je povreda do ove najveće iz maja pauzirao čak 22 puta, odnosno, propustio je 68 utakmica!