West Ham konačno slavio: Džoker sa klupe spasio Slavena Bilića
907

ENGLESKA PREMIER LIGA

0

Fudbaleri West Hama pobijedili su na svom stadionu ekipu Huddersfielda rezultatom 2:0 (0:0) u posljednjem meču četvrtog kola Premijer lige.

Heroj u pobjedi "čekičara" bio je rezervista Andre Ayew koji je ušao u igru u drugom poluvremenu i zabilježio asistenciju i gol za konačnu i prvu pobjedu.

Čekićari su već u 13. minuti mogli do vodstva, no udarac Chicharita zaustavila je stativa. Nije to bila koja je obilovala prilikama, a domaćin je pitanje pobjednika riješio u posljednjih 20-ak minuta.

U 72. minuti Obiang je pucao s 20-ak metara, lopta se od leđa Zanke odbila, promijenila smjer i završila u mreži za 1:0 West Hama. Samo pet minuta kasnije pitanje pobjednika riješio je Ayew iz gužve u petercu.

U 81. minuti Huddersfield je imao priliku smanjiti, no udarac Incea zaustavio je okvir gola. Bilić je ovom pobjedom skočio na 18. mjesto s tri boda, dok je Huddersfieldu ovo prvi poraz, te su šesti sa sedam bodova.