
Nošena fantastičnim Bogdanom Bogdanovićem koji je proradio u posljednjoj četvrtini Srbija je upisala izuzetno važnu pobjedu na EuroBasketu.
Srbija je u okviru 3. kola Grupe D koja se igra u Istanbulu savladala domaćina Tursku rezultatom 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29) i tako došla u poziciju da se bori za prvo mjesto u grupi.
Najefikasniji pojedinac u redovima Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 17 poena (3/5 za dva, 3/7 za tri) i 4 skoka, a nemjerljiv doprinos dao je i Stefan Jović sa 15 poena i 9 asistencija.
Marko Gudurić nije igrao, a svi ostali igrači uspjeli su se upisati u listu strijelaca pa se i pored sjajne šuterske partije Bogdana Bogdanovića u posljednjem kvartalu može reći da je ovo timska pobjeda Srbije.
Tursku je predvodio Melih Mahmutoglu sa 19 poena (5/9 za tri), a pratili su ga Cedi Osman sa 15 i Semih Erden sa 13 poena.
Narednu utakmicu Srbija igra već u utorak, a protivnik će joj biti selekcija Velike Britanije koja je u prva tri kola zabilježila tri poraza.