31. 03. 2017 - 10:38
Hertha gradi stadion od 200 miliona eura (VIDEO)
907
Shares
Hertha gradi stadion od 200 miliona eura (VIDEO)

Hertha gradi stadion od 200 miliona eura (VIDEO)

31. 03. 2017 - 10:38
0
Shares

Jedan od najstarijih klubova u Bundesligi, berlinska Hertha, započela je projekt izgradnje novog stadiona kapaciteta od 55.000 gledalaca.

Novi dom Stare dame njemačkog fudbala bit će u neposrednoj blizini sadašnjeg Olimpijskog stadiona u Berlinu, a bit će gotov do 2025. godine.
- Radi se o stoprocentno privatnoj investiciji koja ni u kojoj mjeri neće ugroziti sadašnji izgled okoline Olimpijskog parka - izjavio je predsjednik Herthe Werner Gegenbauer.

Hertha je trenutno jedini bundesligaš koji nema svoj fudbalski stadion, a bez obzira što je sadašnja posjećenost na utakmicama ovog kluba dobra, u Herthi nisu zadovoljni što je Olimpijski stadion često poluprazan. Naime, kada igra Hertha kod kuće, samo 64% stadiona je popunjeno, a recimo da je prosjek popunjenosti u cijeloj Bundesligi 92%, piše avaz. 

Također, Hertha mora izgraditi novi stadion i iz ekonomskih razloga, jer ako imate stalnu podršku, pun stadion, imate i bolju klupsku ekonomiju, a onda ste privlačni za investicije i sponzore, što je jedini način da budete konkurentni s drugim klubovima.

Učitaj još novosti