
Real Madrid je imao priliku da u posljednjoj utakmici faze po grupama pobjedom protiv Borussije Dortmund završi kao prvi u skupini, ali 'los blancosi' su, iako su vodili 2:0, na kraju odigrali samo 2:2 te će u nokaut fazu kao drugoplasirani. Zanimljivo, i prvi susret ove dvije momčadi, onaj u Dortmundu, završio je istim rezultatom.
Borussia je na kraju srušila rekord po broju zabijenih golova u grupnoj fazi Lige prvaka. 'Žuto-crni' su zabili 21 gol i tako srušili 20 zabijenih golova Manchester Uniteda (1998/99.), Barcelone (2011/12. i 2016/17.) te Real Madrida (2013/14.).
"Imali smo puno prilika zabiti treći gol, a umjesto toga mi smo dali Borussiji priliku da se vrati u utakmicu. Borussia je zaslužila prvo mjesto u grupi jer su na terenu svima pokazali koliko su jaki", rekao je trener Reala, Zinedine Zidane.
Uoči utakmice, mnogi su u Španiji govorili kako bi Realu zapravo više odgovaralo da završi na drugom mjestu jer će tako izbjeći Bayern i Manchester City, ali Zidane je takvo kalkuliranje kategorički odbio i potvrdio da želi prvo mjesto.
Njegov kolega na suprotnoj strani, Thomas Tuchel bio je zadovoljan izvedbom svoje momčadi.
"Utakmice Borussije Dortmund su jako dobre, ali znaju uzeti puno živaca. Dobro smo otvorili utakmicu, a onda napravili nekoliko početničkih grešaka. Jednostavno smo donosili krive odluke na terenu. Srećom, na kraju smo imali odličan završetak utakmice", rekao je Tuchel.
Marco Reus ušao je u 61. minuti kada je Aubameyang smanjio na 2:1, a onda u 88. minuti upravo na asistenciju Aubameyanga pogodio za 2:2 i prvo mjesto Borussije.
"Nisam bio spreman 100 posto i zato nisam započeo utakmicu. Nismo htjeli riskirati. Počeli smo pomalo kaotično i u neredu. Imali smo par prilika za kontru, ali nismo to napravili nimalo dobro. Imali smo na kraju sreće što Real nije zabio treći gol. Nadali smo se nekom sretnijem golu koji bi nas vratio u utakmicu i na kraju smo ga i dobili. Gol za 2:2 je 99 posto Aubameyangov i samo jedan posto moj. Sad slijedi nokaut faza i tu nema laganog protivnika", rekao je Reus, prenosi Goal.