
Real sutra kod kuće dočekuje Borussiju Dortmund u posljednjem kolu faze po skupinama Lige prvaka, a uoči susreta ima dva boda zaostatka za vodećom Borussijom. Oba kluba osigurala su prolazak u daljnje natjecanje, no Real bi pobjedom izbio na prvo mjesto, a kako kaže trener Reala, Zinedine Zidane, upravo je to i cilj 'los blancosa', iako je u Španjolskoj na puno mjesta spominjano i nekakvo kalkuliranje kako bi Realu bilo bolje da završi kao drugi jer bi u nokaut fazi tako izbjegao Bayern München i Manchester City.
"Za nas je ovo finale. Igramo doma i želimo odigrati veliku utakmicu. Nema nikakvog kalkuliranja i razmišljanja, želimo biti prvi u skupini", rekao je Zidane pa nastavio:
"Svi su spremni osim Balea. Razumijem da vas zanima i status Jamesa, a to je i normalno kada ne igra svaku utakmicu. No, James je jako bitan igrač za nas i shvaćam da želi igrati više. Benzema je sasvim u redu, nikoga ne sudim po jednoj utakmici. Radi naporno i dalje sve od sebe u svakoj utakmici", rekao je Zizou pa se okrenuo na kratko i prema protivniku:
"Jako organizirana i profesionalna momčad. Moram istaknuti rad trenera. Ta momčad je gladna uspjeha i uvijek želi pobjedu. Takav stav je za divljenje."
Zidane je opisao i kako se on sam osjeća kao trener Reala.
"Smatram se sretnom osobom. Radim ono što volim svaki dan i to u velikom klubu. No, nije to samo sreća, tu je i jako puno rada i strasti. Ja volim nogomet."
Uz trenera, utakmicu je najavio i kapetan Sergio Ramos, kojeg su novinari zatražili da komentira trenutne istrage oko utaje poreza koje su nakon Cristiana Ronalda sada zahvatile i hrvatski dvojac Luka Modrić i Mateo Kovačić.
"To su jako osjetljive stvari. Ja vjerujem u zakon i pravdu. Ne pričamo puno o tome", kratko je poručio Španjolac koji nije htio najaviti da Real ove sezone želi 'treble':
"Naša je obveza da se borimo za svako natjecanje, ali ne pričamo o nikakvom imperativu da sve moramo i osvojiti."
Okrenuo se Ramos i prema svom treneru.
"Zidane ima tu magiju. Otkako je stigao, atmosfera se promijenila. dinamika je odlična, a to je njegova zasluga. Ponosni smo na njega."
Osvrnuo se na kratko i na El Clasico u kojem je zabio u posljendjim trenucima za remi kod Barcelone.
"Taj gol posvećujem svome sinu. Fotografiju tog gola ću uvijek nositi sa sobom. Sami stvaramo i izazivamo svoju sreću, a nadu posljednju gubimo."
Nahvalio je Ramos i svog suigrača Ronalda.
"Cristiano je imao fantastičnu sezonu i morao bi osvojiti Zlatnu loptu. On cijeloj momčadi daje posebnu motivaciju. Rođeni je strijelac i Madrid je ponosan što ga ima. Mislim da je najvažniji igrač u povijesti Reala."