04. 12. 2016 - 22:51
Eurogol Jajala nedovoljan za bod u Firenci
907
Shares
Eurogol Jajala nedovoljan za bod u Firenci

SERIE A

Eurogol Jajala nedovoljan za bod u Firenci

04. 12. 2016 - 22:51
0
Shares

Fiorentina je u 15. kolu talijanske Serie A na stadionu Artemio Franchi u Firenzi teškom mukom savladala Palermo 2:1 te se tako priključila gornjem dijelu ljestvice, dok je Palermo ostao posljednji s istim omjerom od jedne pobjede, tri remija i 11 poraza, kao i Crotone. Novi trener Palerma, Eugenio Corini bio je jako blizu dobrog starta, no onda je pao u samoj završnici susreta. 

Oštro je krenula Fiorentina pa je Nikola Kalinić već u 11. minuti pucao iz šesnaesterca, ali je to obrana gostiju uspjela blokirati. Kalinić je u 20. minuti ponovno pucao s otprilike istog mjesta, ali je ovaj put odbranio Josip Posavec. Kalinić je konačno i zabio, ali je pomoćni sudac podignuo zastavicu i označio ofsajd. 

U 33. minuti Haitam Aleesami je igrao rukom u svom šestnaestercu, sudac Giacomelli pokazao na bijelu tačku, a Federico Bernardeschi pogodio za vodstvo domaćina. 

Sporna situacija dogodila se u 38. minuti kada je Posavec loše intervenirao i ispustio jednuloptu na koju je natrčao Babacar i zabio, no sudac je svirao prekršaj nad golmanom i poništio gol. Samo tri minute kasnije Babacar je imao novi 'okršaj' s Posavcem. Pucao je Senegalac po sredini gola, a Posavec to lijepo odbranio. 

Palermo se vratio u utakmicu u četvrtoj minuti drugog poluvremena kada je bivši fudbaler Sarajeva Mato Jajalo sjajno pogodio iz slobodnog udarca s nekih 20-ak metara. Zanimljivo, ovo je Jajalu tek drugi gol otkako je u Palermu, a prvi je isto zabio protiv Fiorentine, i isto je bio lijep. U predzadnjem kolu pretprošle sezone Palermo je kod kuće izgubio od Fiorentine 3:2, a Jajalo je u 26. minuti pokupio jednu odbijenu loptu na rubu šesnaesterca i 'zakucao' ju u rašlje za 1:1. Bilo je to na dan prije njegovog 27. rođendana, a čini se kako se igrač iz Jajca pretplatio na golčine kada su s druge strane 'viole'. 

I kada se činilo da će Palermo uzeti bod nakon posta od čak osam utakmica u nizu (sedam prvenstvenih), Babacar je na ubačaj iz kornera spretno loptu zahvatio glavom u trećoj minuti sudačke nadoknade za pobjedu Fiorentine. 

'Viole' u četvrtak gostuju kod Qarabaga u Europskoj ligi, a u sljedećem kolu Serie A dočekuju Sassuolo, dok će Palermo sljedeći vikend ugostiti Chievo. 

U redovima Fiorentine Nikola Kalinić igrao je cijelu utakmicu, Milan Badelj ušao u 67. minuti i dobio žuti u 82. minuti, a Hrvoje Milić ostao na klupi. U redovima Palerma Posavec je branio cijeli susret, a bh. reprezentativac Jajalo igrao do 87. minute. 

Učitaj još novosti