30. 11. 2016 - 15:28
"Apsurdno je uopće porediti Džeku i Batistutu, Gabriel je...
907
Shares

ABEL BALBO:

"Apsurdno je uopće porediti Džeku i Batistutu, Gabriel je druga kategorija"

30. 11. 2016 - 15:28
0
Shares

Bivši napadač Rome, Abel Balbo, smatra da je apsurdno porediti Edina Džeku s legendarnim Gabrielom Batistutom.

Dijamant blista u redovima Rome, prvi je strijelac Evrope, a nadmašio je i učinak Argentinca u redovima Vučice od 16 pogodaka.

"Iskreno, to je apsurdno. Ne zato što želim umanjiti Džekine kvalitete, već što je Batistuta - Batistuta, jedan od najboljih napadača u posljednjih 30 godina. Možda je Džeko malo tehnički jači, više učestvuje u igri i radi za ekipu, ali Bati je bio vrlo kompletan napadač. Imao je snagu, ubojit udarac, bio je lider i posjedovao je karizmu. Postizao je golove, ali je i vukao tim svojom željom i odlučnošću", poručio je Balbo, dodavši:

"Također, Gabriel je bio pouzdan, konstantan u svemu. Nije bio jedan od onih koji odigraju jednu dobru sezonu, a drugu možda ne. Ne uzimajući ništa od Džeke, Batistuta je ipak druga kategorija za skoro sve, ne samo za Edina".

Učitaj još novosti