11. 10. 2016 - 11:45
Službena lica zabrinuta za bezbjednost na utakmicama BHT...
907
Shares
Službena lica zabrinuta za bezbjednost na utakmicama BHT Premijer lige BiH

NAKON INCIDENTA U ŠIROKOM BRIJEGU

Službena lica zabrinuta za bezbjednost na utakmicama BHT Premijer lige BiH

11. 10. 2016 - 11:45
0
Shares


Komitet za sudije i Sektor za takmičenje NS/FS BiH su proteklog vikenda održali sastanak sa sudijama BHT PL BiH te izvršili redovno kontrolno fitnes testiranje, navedeno je na službenoj stranici Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine. 

Na sastanku su analizirane utakmice prvih 11 kola prvenstva i Kup-a BiH a razgovarano je i o sigurnosnoj siuaciji, posebno nakon pokušaja napada na službena lica poslije utakmice Široki Brijeg-Sarajevo. 

Izražena je duboka zabrinutost zbog ovog događaja, kao i strah za fizički integritet službenih osoba, posebno na utakmicama u organizaciji NK Široki Brijeg. 

Sudije BHT PL insistiraju na tome da organizatori utakmica kao i bezbjedonosne strukture učine sve kako bi ih zaštitili i omogućili da na profesionalan način obavljaju svoju dužnost.

U slučaju da se ovakvi incidenti ponove, biće prinuđeni zatražiti zaštitu i od međunardnih fudbalskih organizacija.

Učitaj još novosti