22. 09. 2016 - 15:53
Davis Cup reprezentacija BiH u februaru dočekuje Poljsku
907
Shares
Davis Cup reprezentacija BiH u februaru dočekuje Poljsku

OBAVLJEN ŽRIJEB

Davis Cup reprezentacija BiH u februaru dočekuje Poljsku

22. 09. 2016 - 15:53
0
Shares

U sjedištu Međunarodne teniske federacije u Londonu danas je obavljen žrijeb Davis Cupa za narednu sezonu. U prvom kolu, koje se igra od 3. do 5. februara, reprezentacija BiH dočekuje selekciju Poljske. 

- Radi se o ekipama ujednačenog ranga, tako da mislim da je žrijeb povoljan. Njihov prvi igrač je Janowicz koji je već igrao s našim igračima, a navijači će se vjerovatno sjetiti Bašićeve pobjede u momentu kad je Poljak bio 22. reket svijeta - kaže direktor TSBiH Senad Hadžimešić.

Prema njegovim riječima, poljski dubl je jak, s obzirom na to da imaju trojicu igrača u Top 100 - Lucasza Kubota (20), Marcina Matkowskog (38) i Mariusza Fyrstenberga (75).

- Ali, olakšavajuća okolnost je domaći teren, optimističan sam - pojašnjava Hadžimešić.

Pobjednik duela ide na reprezentaciju Holandije, a poraženi igra play-off za ostanak u grupi s lošijim iz meča Slovačka-Mađarska.

- BiH ima realne šanse da u narednoj sezoni ostane u prvoj grupi - smatra Hadžimešić.

Drugo kolo na rasporedu je od 7. do 9. aprila, a treće od 15. do 17.septembra.

Učitaj još novosti