Večer remija u grupi I: Povijesni bod za Kosovo, Turci odolili...
907
Večer remija u grupi I: Povijesni bod za Kosovo, Turci odolili u Maksimiru

KVALIFIKACIJE ZA SP 2018.

0

Veoma uzbudljivo bilo je večeras u grupi I, gdje su sva tri meča završena identičnim rezultatom - 1:1.

Island je kao gost poveo kod Ukrajine već nakon šest minuta igre golom Finnbogasona, kojem je prvi pokušaj odbranio Pjatov, ali odbijenu loptu Islanđanin posprema u mrežu.

Ukrajinci su do izjednačenja stigli u 41. minuti kad na asistenciju Rakitskog zabio Jarmolenko. Domaćini su u 82. minuti mogli do tri boda, ali Konopljanka je promašio jedanaesterac.

Finska je protiv Kosova povela u 18. minuti golom Arajuurija, ali gosti su do izjednačenja stigli u 60. minuti kada je povijesni gol za Kosovo zabio Berisha, i to s bijele tačke.

Remi smo vidjeli i pred praznim "Maksimirom", gdje je Turska uzela veliki bod.

Domaći su bili dominantni u prvom dijelu, a u čak četiri navrata okvir gola je spašavao goste.

Rakitić je ipak načeo Turske s bijele tačke, ali su u samom finišu prvog dijela poravnali sretno preko Calhanoglua iz slobodnjaka.

Do kraja su samo znalački sačuvali veliki bod.