25. 08. 2016 - 14:09
Svečano predstavljen Bilal Šuman kao novi selektor rukometne...
907
Shares
Svečano predstavljen Bilal Šuman kao novi selektor rukometne reprezentacije BiH

ZAMIJENIO DRAGANA MARKOVIĆA

Svečano predstavljen Bilal Šuman kao novi selektor rukometne reprezentacije BiH

25. 08. 2016 - 14:09
0
Shares

Danas je održana sjednica Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine na kojoj je svečano predstavljen novi selektor Bilal Šuman.

Legendarni bh. rukometaš i član jedne od najboljih generacija našeg rukometa je dugo bio član uprave, a sada je izabran za devetog selektora reprezentacije BiH.

Prisutnim na konferenciji su se obratili novi selektor Bilal Šuman, kao i generalni sekretar Rukometnog saveza BiH Smajo Karačić.

Šuman je istakao da će odmah krenuti svojevrsna revolucija u RSBiH, a prije svega će se manifestovati u kategorisanju muških selekcija uzrasta do 16, 18 i 21 godine, kao i selekcija igrača iz Premijer lige, te konačna A selekcija.

Također, Šuman je istakao da će proširiti broj reprezentativaca, te da će dodati još 14 novih imena u reprezentaciju.

Novi selektor se dotakao i marketinškog, odnosno finansijskog aspekta. 

„Što se tiče novca, on će biti pokretač, a ja se nadam da mogu uz pomoć mojih poznanstava regulisati i taj segment. Pokušat ćemo se spojiti sa rukometnim klubom Kolding iz Danske, te tamošnjom selekcijom koja bi trebala biti počasni domaćin naše reprezentacije“, rekao je Šuman.

Učitaj još novosti