06. 06. 2016 - 12:55
Džumhur: Navikao sam pružati dobre igre na velikim turnirima,...
907
Shares
Džumhur: Navikao sam pružati dobre igre na velikim turnirima, nadam se da će to biti sličaj sa Olimpijskim igrama i Wimblednom

PROSLAVLJENI BH TENISER

Džumhur: Navikao sam pružati dobre igre na velikim turnirima, nadam se da će to biti sličaj sa Olimpijskim igrama i Wimblednom

06. 06. 2016 - 12:55
0
Shares

Naš Damir Džumhur je ostvario pad na ATP ranking listi, ali će uprskos tome najvjerovatnije nastupati na predstojećim Olimpijskim igrama u Brazilu.

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur zabilježio je veliki pad na novoj ATP listi, te je sada 87. igrač svijeta.

Sarajlija je tako nazadovao za čak 14 pozicija, što je prvenstvno uzrok ranog ispadanja u prvom kolu Roland Garrosa, gdje je branio dosta bodova iz prošle godine (treća runda takmičenja).

Damir je prvenstveno čestitao Đokoviću na osvajanju Roland Garrosa, a potom je analizirao i svoj nastup na ovom prestižnom turniru, kao i nastup na Challengeru u Češkoj.

''Želio bih čestitati Novaku na osvajanju Roland Garrosa, ovo je zaista nevjerovatno, dokazao je dominaciju uvezavši pobjede na četiri Grand Slama. Ja sam nažalost odmah igrao sa 25. igračem svijeta, i protiv takvih se ne može uvijek očekivati pobjeda. Odigrao sa mdobar meč, nisam iskoristio šanse, pa sam zato i izgubio. Međutim nisam nezadovoljan svojom igrom. U češkoj je umor učinio svoje, bio sam povrijeđen, nije mi uopšte trebalo pojavljivanje na tom Challengeru, nadam se da ovo neće ostaviti trag i da ću biti spreman za Olimpijske igre  i Wimbledon. Nadam se dobrom rezultatu u Liverpoolu i Nottinghamu, što će biti odlična uvertira za Wimbledon.''

Džumhur se osvrnuo i na povredu koja ga je zadesila, kao i o nastupu na Wimbledonu, te se dotakao famozne Wild Card, zahvaljujući kojoj će najvjerovatnije nastupati na Igrama u Brazilu.

''Povreda nije toliko teška, radi se o tri ligamenta skočnog zgloba, trenutno radim laganije treninge i nadam se da ću Wimbledon i uvodne turnire dočekati spreman. Na trećem Grand Slamu ove sezone očekujem povoljan žrijeb da bih mogao učiniti što više. Obećavam da ću dati sve od sebe da ostvarim što bolji rezultat, samo je mana što igram na podlozi koja mi uopšte ne odgovara.'' rekao je Damir i dodao:

'' Što se  tiče Olimpijskih igara, to je prestižno takmičenje i svakome je san nastupati na tom događaju, meni bi to bilo ispunjenje istog iskren da budem. Mislim da je 99 posto sigurno da ću dobiti Wild Card, i ostvariti nastup u Rio de Janieru.''

Zemlja koja nema predstavnika na Olimpijskim igrama u tenisu, a ima igrača u prvih 300, prvi igrač u toj državi dobija Wild Card. Po toj osnovi bi Damir trebao dobiti pozivnicu. Od danas do 9. juna Olimpijski komitet i Teniski savez BiH će dobiti mailove koji će do 16. juna trebati potvrditi njegovo učešće na Olimpijskim igrama i onda do 30. juna, kada svi savezi pošalju imena svojih igrača, doći će do preliminarne liste, koja će 18. juna biti konačna.

Učitaj još novosti