05. 06. 2016 - 08:15
Sipović sa Tangerom izborio nastup na CAF-u: Presretan sam,...
907
Shares
Sipović sa Tangerom izborio nastup na CAF-u: Presretan sam, ovo smo čekali čitavu sezonu

U POSLJEDNJEM KOLU

Sipović sa Tangerom izborio nastup na CAF-u: Presretan sam, ovo smo čekali čitavu sezonu

Faris DŽAFEROVIĆ
05. 06. 2016 - 08:15
0
Shares

Ittihad Tanger je u posljednjem kolu marokanske Botola Pro lige savladao ljutog rivala Raja Casablancu sa 3:0, i sa tom pobjedom obezbjedio plasman na CAF-u 

Nedavno smo najavili ovu utakmicu, a naš internacionalac koji nastupa za Tanger, Enes Sipović, nam je održao obećanje da će njegova ekipa pobjediti Casablancu, i tako se plasirati na CAF, što je takmičenje slično našoj Europa ligi.

On je odigrao čitavu utakmicu, te je upisao maetralnu asistenciju kod drugog gola.

''Presretan sam, ovo čekamo čitavu sezonu, sada nam se ukazala prilika i uspjeli smo. Ovo mi je do sada najdraža pobjeda u karijeri, kao što sam ranije rekao da sa ovim fantastičnim navijačima ne možemo izgubiti, to se i desilo. Hvala im svima, hvala klubu, ljudima u upravljačkim strukruama i bez njihovog truda ovo ne bi bilo moguće.'' rekao je Sipović i dodao:

''Dobro smo otvorili utakmicu, dugo smo ispitivali snage i svako je čekao pravu priliku, mi smo je na kraju poluvremena imali i pogodili smo. Drugi dio utakmice je bio lakši za igrati, jer su oni već bili posustali a naši navijači nisu prestali da nas bodre. Iako sam želio šutati odlučio sam se na asistenciju kod drugog gola, i nisam pogriješio, Herve je pogodio na maestralan način.''

Tanger je do vodstva stigao preko Helalija u 45 minutu utakmice, da bi Herve na asistenciju Sipovića pogodio za 2:0, a svojim drugim pogotkom u 90 minutu utakmice ovjerio sudbinu Casablance.

Tanger je prvenstvo zavrio sa čertnaest pobjeda, te po osam izgubljenih i neriješenih utakmica, sa gol razlikom 36:23. Tako su sa pedeset osvojenih bodova izborili nastup na CAF-u.

Faris DŽAFEROVIĆ, Sport.ba

 

Učitaj još novosti