26. 05. 2016 - 20:55
Đoković: Nadam se da ću izdržati pritisak
907
Shares
Đoković: Nadam se da ću izdržati pritisak

PRED NASTUP U 3. KOLU

Đoković: Nadam se da ću izdržati pritisak

26. 05. 2016 - 20:55
0
Shares

Srbijanski teniser Novak Đoković danas je nastavio put ka jedinom Grand Slamu koji mu nedostaje u bogatoj kolekciji.

S 3:0 savladao je Belgijanca Stevea Darcisa, a nakon susreta priznao je da nekada od sebe traži previše, što mu stvara dodatnu nervozu kada stvari ne idu baš najbolje.

To se moglo primjetiti upravo danas, kada je protivnik igrao nadahnuto.

"Svaka čast Steveu, igrao je s mnogo promjena, mijenjao tempo igre veoma sporim slajsevima. On je veoma brz i dobro čita igru. Možda nisam očekivao da će igrati toliko nisko i da će toliko mijenjati ritam, možda sam se malo lošije spremio za meč u odnosu na ono što sam očekivao. Ipak, pobjedi ne treba gledati u zube", kazao je Nole.

U narednom kolu igraće protiv naturalizovanog Britanca Aljaza Bedenea, koji je u pet setova eliminisao Pabla Carrena-Bustu.

"Malo smo zajedno trenirali u Monte Carlu i na nekoliko drugih mjesta. Pričamo isti jezik, pa nam je lako da se usaglasimo i komuniciramo. On je odličan momak, veoma talentovan i ima brz pokret pri prvom servisu. Naravno da očekujem težak meč, ipak je ovo treće kolo i polako ulazimo u drugu sedmicu turnira što znači da više nema više lakih mečeva. Nadam se da mogu izdržati pritisak i uživati na terenu", zaključio je prvi reket svijeta.

 

Učitaj još novosti