
Reprezentativac Argentine i napadač Barcelone Leo Messi sinoć je protiv Valencije (1:2) konačno prekinuo niz od pet uzastopnih utakmica bez postignutog gola.
Guillem Balague vjeruje da dugoročni problemi sa mišićem mogu djelimično objasniti pad Messijeve forme.
Balague, koji kaže da Messijeva nedavna težnja da se vrati nazad u vezni red ograničava njegovu efektivnost, misli da zvijezda Barcelone “osjeća bol”.
Kada je upitan da objasni Messijevu formu, Balague je rekao: “Nije postigao gola u pet utakmica, a Barcelona ovisi o Messiju.”
“Postoje dva načina da se ovo objasni. Prvo, gledate ga i vraća se nazad, umjesto da trči, on hoda – iako to inače radi – i ne izgleda zainteresovano.”
“Kada nije zainteresovan, ne ide prema šesnaestercu. Kao veznjak je dobar, ali nije odličan.”
“Ipak, sve se to može objasniti na drugi način. Nekoliko minuta nakon utakmice sa Atleticom, pojavila se priča da ima problema sa mišićem.”
“Nije to povreda, ali prije tri sedmice je išao u Veneciju kod nutricioniste kojeg je pitao, ‘Zašto se trenutno ne osjećam dobro?’ Moglo bi da bude zbog treninga i sigurno osjeća bol, i sve ovo je uticalo da njegov performans bude slabiji.”
“Neki kažu da su to samo opravdanja, ali pogledajte na njegovih zadnjih pet utakmica i vidjećete da nije to onaj isti Messi. Provjerio sam sa porodicom i mišić je jedan od problema koji ga brinu.”
Barca je izgubila četiri od svojih zadnjih pet utakmica u svim takmičenjima te sada ima isto bodova kao i Atletico, iako su i dalje na dobrom putu da osvoje ligu i kup.
Balague vjeruje da titule La Lige i Kupa kralja i dalje predstavljaju jaku sezonu, čak i ako nisu uspjeli u pokušaju da ponovo osvoje treble.
“Još uvijek mogu osvojiti ligu i kup, ali niko o tome ne priča zato što Barca trenutno slabo igra”, dodao je.
“Teško je stalno pobjeđivati, i stalno održavati taj rekord je skoro pa nemoguće.”
“Zamislite da osvoje ligu. To bi značilo da su imali dobru sezonu. Ako pobijede Sevillu u kupu, onda će imati veoma dobru sezonu. Ali ako u ovom trenutku Liga prvaka to sve zamuti, uvijek će izgledati da im nešto nedostaje.”
“Glavni krivac, prema medijima u Kataloniji, je Luis Enrique, koji nije uradio neke stvari koje su poboljšale Barcelonu prošle sezone.”
“Enrique mora biti trener i reći ‘Neymar nisi postigao gola od sredine marta i Messi vjerovatno bi i ti trebao odmoriti’.”
“Ali sada je tu sedam preostalih utakmica i teško im je to reći, zato što svi žele da igraju i da se povrate od teškog poraza.”