Fudbaler West Bromwich Albiona Jonathan Leko u subotu je ispisao nove stranice historije engleske Premijer lige.
Leko je debitovao u nacionalnom prvenstvu za WBA i postao prvi igrač rođen 1999. godine koji je zaigrao u PL.
On je prvi nastup upisao sa 16 godina i 344 dana, a interesantno je da ne zauzima mjesto ni u prvih 10 najmlađih igrača ikada na Ostrvu.
Izabranici Tonyja Pulisa odigrali su bez golova na gostovanju Sunderlandu i zadržali 11. poziciju sa 40 bodova.
sport.ba @sport.ba