
Fudbaleri Sarajeva sutra će odigrati veoma bitan meč. Lider Premijer lige, Sloboda, stiže na naš najveći stadion u okviru revanša četvrtfinala Kupa BiH.
Bordo tim nije baš očekivano otvorio nastavak prvenstva, a dokaz tome je da mu Tuzlaci trenutno bježe velikih osam bodova.
"Razlog mog obraćanja je analiza igara u nekoliko posljednjih mjeseci, što je objektivno uzrokovalo lošu atmosferu oko kluba. Ipak, to nas ne može i neće poljuljati. S nama na vezi je u posljednja dva-tri dana Vincent Tan, koji je upoznat sa svim medijskim analizama. Upravo je on dao punu podršku Miodragu Ješiću i ostatku stručnog štaba", započeo je svoje izlaganje generalni direktor tima s Koševa, Dino Selimović.
"Prije nekoliko mjeseci Upravni odbor zaključio je da klub s 50 igrača pod ugovorom ima preveliki igrački kadar kojeg ne možemo podržati finansijski. Da se nisu povukli neki potezi i aktivnosti Vincent Tan bi prestao s podrškom i finansiranjem FK Sarajevo. Trenutno je 36 igrača pod ugovorom, s puno većom zastupljenosti igrača iz Akademije."
Potom je pozvao sve navijače i simpatizere bordo boje da dođu sutra u što većem broju i podrže svoje ljubimce.
"Pozivam sve navijače i simpatizere da dođu i daju podršku klubu. Pozivamo sve navijače da u fer i korektnoj atmosferi odrade svoj dio posla. Bit će nam zadovoljstvo da ugostimo goste iz Tuzle. Mjere bezbjednosti će biti u okviru onoga što nam MUP bude zahtijevao", kazao je Selimović.
Istakao je da ciljevi ostaju isti.
"Cilj Fudbalskog kluba Sarajevo je uvijek da osvoji sve trofeje koje može, a minimum je plasman u evropska takmičenja. I dalje želimo da osvojimo oba trofeja, ali ako nešto ne osvojimo ove sezone to ne znači da će po automatizmu šef stručnog štaba biti smijenjen. Po Statutu i po usvojenom pravilniku Upravni odbor donosi sve odluke po konsenzusu i dogovoru", zaključio je generalni direktor.
Meč između Sarajeva i Slobode na rasporedu je sutra s početkom od 18:00 sati.