09. 03. 2016 - 14:53
Romelu Lukaku - rekorder i tragičar
907
Shares
Romelu Lukaku - rekorder i tragičar

Romelu Lukaku - rekorder i tragičar

09. 03. 2016 - 14:53
0
Shares

Belgijskom napadaču je u porazu Evertona od West Hama na Goodisonu pošlo za rukom nešto što nije nikada nikome u historiji Premiershipa..

O kakvom je rekordu riječ?  Romelu Lukaku je prvi igrač u historiji Premiershipa koji je uspio postići gol na šest uzastopnih utakmica protiv istog rivala. Njegova "redovna" mušterija je West Ham. 

Do tada je rekord bio u vlasništvu čak 11-orice igrača koji su na pet susreta za redom uspjevala da tresu mreže jednog rivala.

Lukaku je proteklog vikenda na Goodisonu uspio sve da ih preskoči, ali je ujedno bio i tragičar utakmice 29. kola protiv West Hama jer je pri rezultatu 2:0 za Karamele promašio jedanaesterac 20-tak minuta prije kraja susreta i to u situaciji kada je njegov tim imao fudbalera manje na terenu, a u finišu susreta Čekićari su postigli tri gola i odnijeli sve bodove u istočni London. 

Inače, Belgijanac je ubjedljivo najbolji strijelac Evertona ove sezone, na svom kontu ima 18 postignutih golova i samo je Jamie Vardy (19) iz Leicestera efikasniji od njega u dosadašnjem dijelu prvenstva.

Učitaj još novosti