
Joaquin Caparros glavni je kandidat da poslije prvenstva Evrope na mjestu selektora fudbalske reprezentacije Španije zamijeni odlazećeg Vicentea del Bosquea.
Ugledni list “As” piše da je predsjednik Fudbalskog saveza Španije Angel Marija Villar odustao od namjere da promijeni odluku Del Bosquea o odlasku, zbog čega mu je prvi pik Caparros.
Španski savez vjeruje da bi bivši trener Seville, Villareala i Bilbaa bio dobar potez jer voli rad s mlađim igračima, a upravo se očekuje smjena generacija u reprezentaciji.
- Volio bih da Del Bosque nastavi posao, ali bila bi mi čast da ga naslijedim. To bi mi bio najveći izazov u karijeri nakon što sam 15 godina vodio timove u Primeri. Imam prijateljske odnose sa Savezom i neću se dvoumiti ukoliko mi Villar ponudi funkciju selektora - rekao je Caparros za “As”.
Pored njega, na listi se nalaze Ernesto Valverde iz Bilbaa, Paco Jemez iz Rajo Valjekana i Unai Emery, ali sva trojica imaju čvrste ugovore s klubovima.
Iskusni stručnjak nema angažman od januara kada je dobio otkaz u Granadi, a isto je prošao u posljednja dva kluba (Levante, Mallorca).
Ostaće upamćeno da je u sezoni 2013/2014. s Levanteom bio najprijatnije iznenađenje u Primeri, kao i jedan od najzaslužnijih za početak uspjeha Seviille od 2000. godine.