
Svi misle da je City plastičan klub, a pogledajte kako su oni pomagali Unitedu prije nekoliko decenija
Manchester City je posljednjih nekoliko sezona u samom vrhu Europe, i mnogi su mišljenja da je to 'plastičan' klub koji je nastao preko noći.
To ustvari nije tako, a to dokazuju i ove činjenice.
1. Tridesetih godina prošlog stoljeća, Manchester City je posuđivao svoje dresove Manchester Unitedu koji nisu mogli sebi priuštiti opremu te ih tako spasili bankrota.
2. Četrdesetih godina prošlog stoljeća, Manchester City je ustupio stadion Maine Road Manchester Unitedu za odigravanje utakmica nakon bombardovanja Old Trafforda tokom Drugog svjetskog rata.
3. Pedesetih godina, Građani su ponovo ustupili stadion Maine Road Unitedu za odigravanje europskih utakmica jer Old Trafford nije ispunjavao uslove.
4. Davne 1958. godine, nakon strašne katastrofe u Minhenu u kojoj su tragično stradali nogometaši Manchester Uniteda, City je posudio neke svoje nogometaše Manchester Unitedu za odigravanje utakmica.
Rivalstvo naravno postoji između ova dva kluba, ali su oni ustvari i veliki prijatelji još od davnina, i svakako da poslije ovoga za Cityja ne možemo reći da je to plastičan klub.