Dvostruki osvajač Svjetskog kupa Gregor Schlierenzauer bit će u timu Austrije za turneju “Četiri skakaonice” koja počinje sutra u Oberstdorfu.
Schlierenzauer je u dosadašnjem dijelu sezone učestvovao na samo tri takmičenja i posljednjih nedjelja je pauzirao da bi se spremio za Novogodišnju turneju.
“Pošto sam se udaljio od sporta, prošle nedjelje sam opet otišao u Lillehammer jer mi zima u Norveškoj donosi posebne emocije, a također jer je to jedina velika skakaonica u Evropi na kojoj je moguće trenirati van takmičenja. Želim da se razvijam kao osoba i zato sam se prihvatio ovog izazova”, istakao je Schlierenzauer.
Dvostruki osvajač turneje je najbolji rezultat ove sezone ostvario upravo u Lillehammeru početkom decembra, kada je bio 14.
Austrijanci su od sezone 2008/09 nepobjedivi na turneji “Četiri skakaonice”. Popularni Schlieri je na njoj slavio 2012. i 2013. godine, a među pobjednike upisali su se i Wolfgang Loitzl, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern, Thomas Diethart i Stefan Kraft.
Uz Schlierenzauera, u austrijskom timu na Novogodišnjoj turneji naći će se i Kraft, Michael Haybock, Manuel Fettner i Manuel Poppinger.
sport.ba @sport.ba