02. 12. 2015 - 19:37
Tron Tysona Furya je ugrožen: Predstavljamo nove izazivače
907
Shares
Tron Tysona Furya je ugrožen: Predstavljamo nove izazivače

FOTO

Tron Tysona Furya je ugrožen: Predstavljamo nove izazivače

02. 12. 2015 - 19:37
0
Shares

U subotu uvečer Tyson Fury je napravio najveću senzaciju u svijetu boksa u posljednjih 11 godina. 

Naime, uspio je skinuti s trona Vladimira Klitschka. 

Vladimir Kličko nije pokazao ništa. To najbolje pokazuje statistika - Fury je pogodio tek 86 udaraca od 371 (23%), a Kličko mizernih 52 od 231 (23%) - da bokser osvoji naslov prvaka sa manje od 100 pogođenih udaraca u meču, to se ne pamti.

Fury nakon ove pobjede ima 25 pobjeda u karijeri i bez ijednog poraza. 

Nakon što smo vidjeli koliko je samoprozvani kralj Roma bio dominantniji u odnosu na bivšeg prvaka isti ishod možemo očekivati i u uzvratnom meču. 

Ukoliko se dogodi da Tyson još jednom porazi Ukrajinca ko bi mogao biti sljedeći protivnik. 

Deontay Wilder (35-0,34 nokauta) 

wilder2

30-godišnji Amerikanac Wilder zna napraviti šou unutar i izvan ringa. Visok je 2.01m i s rasponom ruku od 211 centimetara može učiniti mnogo problema Tysonu. 

Ovaj bokser se prvobitno bavio košarkom i američkim nogometom ali nakon što je njegovoj kćerki dijagnosticirana teška deformacija kičme počeo se baviti boksom kako bi joj omogućio bolji život. S ovom motivacijom porazio je 35 protivnika, a od toga samo jednog nije nokautirao. 

U svakom slučaju je vrlo zanimljiv bokser koji zna napasti. 

Aleksandar Povjetkin (30-1, 22 nokauta) 

povjetkin

Karijera ovog Rusa bila je blistava sve do poraza protiv Klitschka 2013. godine. Povjetkin je u amaterskom boksu osvojio olimpijsko zlato, bio svjetski prvak i dvaput se okitio naslovom europskog šampiona (možda ga se neki Puležani sjećaju s njihovog EP-a 2004. godine), sve u superteškoj kategoriji. Nakon što je Klitscho pao, mogao bi dobiti šansu protiv novog prvaka. 

Anthony Joshua (14-0, 14 nokauta) 

jashua

Dva borca koja smo trenutno spomenuli uključujući Tysona i Klitschka trenutno kotiraju kao četiri najbolja u teškoj kategoriji. 

Britanac Anthony Joshua kotira kao najveća nada teške kategorije. Zlatni olimpijac u superteškoj ima također besprijekoran rezultat. Također je visok 198 cm sa rasponom ruku od 211 cm. Njegovih 112 kilograma je pretvoreno u mišić iza kojeg se krije nevjerovatna nokauterska moć. 

Naravno, ovaj borac mora još mnogo toga da dokaže ali je sigurno da ima agresivnost i snagu potrebnu da se probije do same elite teške kategorije. 

Učitaj još novosti