
Nakon debakla u prošlom kolu protiv Liverpoola, Manchester City se iskupio svojim navijačima savladavši Southampton sa 3:1 na Etihadu.
Za Građane je počelo odlično, svim silama su krenuli prema golu Svetaca, Kolarov je testirao Stekelenburga, a onda su uslijedila dva brza gola.
Prvo je poslije greške odbrane gostiju Sterling asistirao De Bruyneu za vodstvo "Građana", da bi Fabian Delph, koji je neočekivano počeo meč, duplirao prednost domaćih svojim prvijencem. Gosti su mogli da se vrate, ali je Van Dijk pogodio prečku.
U nastavku, nada za goste, centaršut Manea, Shane Long je nadskočio Demichelisa, gosti smanjuju rezultat.
Poslije toga Southampton bolji, malo je Tadiću nedostajalo da postigne pogodak, povrijedio se i Aguero, čime se problemi gomilaju za City.
Ipak, domaćin je uspio da stigne do gola, brza kontra, Sterling, De Bruyne i na kraju Kolarov, precizan šut u suprotan ugao, Holanđanin je nemoćan, 3:1.
Newcastle je pretrpio katastrofu na gostovanju kod Crystal Palace. Iako su poveli golom Cissea, Orlovi su do kraja pregazili Svrake sa čak 5:1.
U Bournemouthu je domaćin imao dva gola manjka na poluvremenu. Funes Mori je svojim prvim golom u engleskom fudbalu doveo Everton do prednosti, da bi neizbježni Lukaku do odlaska na odmor povećao prednost.
U nastavku neočekivano, Adam Smith, desni bek domaćina donosi nadu domaćima, da bi Stanislas u finišu pogodio za izjednačenje, protiv gostiju koji su prerano počeli slaviti pobjedu. No, to nije kraj drame, u samom finišu je Ross Barkley pogodio za 3:2, ali čudesni kraj, domaćin se nije dao, u 97. minutu 3:3, ponovo je strijelac Stanislas.
U Birminghamu je domaću publiku na Villa Parku utišao neizbježni Ighalo, Nigerijac je iz dva pokušaja doveo Watford do prednosti da bi defanzivac Aston Ville Richards glavom iz sumnjive pozicije izjednačio u finišu prvog dijela.
No, u nastavku Troy Deeney je asistirao Ighalou, kada se Afrikanac spremao da postigne drugi gol, Alan Hutton je intervenisao i pogodio sopstvenu mrežu. Do kraja je Ighalo šutirao, lopta se odbila u vazduh, Deeney na pravom mjestu, glavom potvrđuje pobjedu gostiju. U finišu je Ayew smanjio na 2:3.
Sunderland je u finišu slomio otpor Stokea, "Grnčari" su drugo poluvrijeme odigrali bez isključenog Shawcrossa, pali su u posljednjih 10 minuta, Van Aanholt i Watmore su donijeli dragocjene bodove "Crnim Mačkama". To im je druga pobjeda u pet dana, jer su slavili u ponedjeljak protiv Palacea u gostima.