
Engleski premijerligaš Swansea razmotrit će da li će smijeniti menadžera Garryja Monka zbog loše forme u kojoj se klub nalazi, prenijeli su britanski mediji.
Swansea je u posljednjih 10 utakmica pobijedio samo jednom, a sa 14 bodova je 14. na tabeli Premijer lige, poslije remija 2:2 za vikend sa Bournemouthom.
Monk (36) je ekipu preuzeo u februaru 2014. godine, umesto Michaela Laudrupa. On je tada postavljen kao privremeno rješenje, a stalno zaposlenje dobio je kasnije u maju.
Labudovi su prošlu sezonu završili kao osmi u Premijer ligi, što je najviši plasman velškog kluba u historiji.
Uprkos dobrom početku ove sezone, Swansea je posljednju pobjedu zabilježio još u avgustu, kada je savladao Manchester United.
Klub bi mogao napustiti i Monkov pomoćnik Pep Clotet, koga engleski drugoligaš Brentford vidi na mejstu prvog trenera.
(Beta)