907

BARAŽ

0

Večeras su odigrane posljednje dvije baražne utakmice.

Na prvoj utakmici igrao se skandinavski derbi, između Danske i Švedske. Na prvoj utakmici rezultat je bio 2:1 za Švedsku, a večeras su odigrali nerješeno 2:2. Za Švedsku oba gola postigao je Ibrahimović u 19. i 76. minuti, dok su se Danci probudili tek posljednjih 10tak minuta, u 81. minuti Poulsen je smanjio na 2:1 a Vastergaard u 91. minuti na 2:2. I tako se Švedska sa ukupnim rezultatom 4:3 priključila Mađarskoj i Sjevernoj Irskoj na EURO 2016 u Francusku.

Na drugoj utakmici naše komšije Slovenci su pokušali iznenaditi Ukrajince, koji su reklo bi se već u prvoj utakmici riješili pitanje ko će otići u Francusku. U prvoj utakmici rezultat je bio 2:0 za Ukrajinu, a večeras je Slovenija stigla do ranog vodstva baš onako kako im je trebalo u 11. minuti golom Cesara, ali to im nije bilo dovoljno, još su gosti uspjeli i izjednačiti u 97. minuti golom Yarmolenka. Konačan rezultat je 3:1 za Ukrajinu i vrijedi još naglasiti da je Slovenija ostala i bez igrača manje u 93. minuti a crveni karton je dobio Brecko.