
James Rodriguez početkom septembra potrgao je mišić u lijevom bedru i od tada jedva da je igrao za Real Madrid. Dobio je priliku u posljednjem kolu španske Primere. Ušao je u igru 63. minuti, a u sudačkoj nadoknadi je postigao gol za konačnih 2:3.
Čini se kako u reprezentaciji ima potpuno drugačiji status jer je odigrao svih 90 minuta u remiju sa reprezentacijom Čilea u petak, te postigao i gol vrijedan boda u 68. minuti igre. Nakon utakmice nije štedio svoje šefove, pa je tako otvoreno rekao da se osjeća odlično, iako u klubu postoje ljudi koji tvrde potpuno suprotno.
"Dobro sam, dobar sam na treninzima "Kraljevskog kluba". Danas sam odigrao jako dobrih 45 minuta, za sve one koji tvrde da nisam dobro," rekao je James poslije utakmice.