
Danas su na programu preostala tri susreta 12. kola BHT Premijer lige, a ekipa Sarajeve će ugostiti starog rivala, ekipu Veleža.
Bordo ekipa želi popraviti utisak nakon sramotnog nastupa u gradskom derbiju.
"Nikoga se ne plašimo, pa ni Veleža. Pauza nam je dobro došla, a do kraja prvenstva trudićemo se da ostvarimo što više pobjeda. Mislim da će Sarajevo igrati sve bolje iz utakmice u utakmicu. Nijednog protivnika nećemo precijeniti, niti potcijeniti. Trebamo gledati sebe i popravljati svoju igru kako bismo bili na nivou svog kvaliteta.", rekao je Miodrag Ješić, trener aktuelnog šampiona države.
Sarajevo u meč ulazi desetkovano, a u konkurenciji za meč sa Veležom neće biti golman Matej Delač, Adnan Kovačević, Harmony Ikande, Darijo Purić, Mehmed Alispahić, koji su van stroja zbog povreda, te Bojan Puzigać (tri žuta kartona) i suspendovani Milan Stepanov.
Velež je prepustio ulogu favorita ekipi Sarajeva, ali naglašavaju kako ne dolaze na Koševo sa bijelom zastavom.
Ekipe Sarajeva i Veleža do sada su odigrali 122 utakmice, a Bordo klub je ostvario 44 pobjede, 35 utakmica je završeno nerješeno, dok je Velež upisao 43 pobjede. Najviše nastupa protiv Veleža imao je legendarni Ibrahim Biogradlić, koji je 23 igrao protiv Kluba iz Mostara, dok je najbolji strijelac Safet Sušić. Čuveni "Pape" je Veležu postigao 9 golova, a od toga je tri postigao na utakmici u sezoni 1982/83, kada je Sarajevo pobijedilo Velež na Koševu rezultatom 4:2.
Preostale utakmice 12. kola BHT Premijer lige BiH:
15:00 - Sarajevo - Velež
15:00 - Slavija - Borac
17:00 - Široki Brijeg - Olimpic
U subotu je odigrano pet utakmica pomenutog kola:
Zrinjski - Željezničar 2:1
Čelik - Vitez 6:1
Drina - Sloboda 1:2
Travnik - Mladost 1:2
Rudar - Radnik 0:1