22. 09. 2015 - 11:20
Sada i zvanično: Ako se Katalonija odvoji, Barcelona ne igra...
907
Shares
Sada i zvanično: Ako se Katalonija odvoji, Barcelona ne igra Primeru

HLADAN TUŠ ZA BARCELONU

Sada i zvanično: Ako se Katalonija odvoji, Barcelona ne igra Primeru

22. 09. 2015 - 11:20
0
Shares

Čelnici španske La Lige su izjavili da katalonski klubovi neće igrati u takmičenjima u Španiji ako Katalonija proglasi nezavisnost, prenosi Anadolu Agency (AA).

Predsjednik španske lige Javier Tebas i čelnik sportskog vijeća Španije Miguel Cardenal su potvrdili da katalonski klubovi neće igrati u La Ligi ako se Katalonija odvoji od Španije.

Politički predstavnici Katalonije obećavaju proglašenje nezavisnosti Katalonije u roku od 18 mjeseci ako bi pobijedili na izborima zakazanim za 27. septembar.

Ako bi se to desilo, kako najavljuju iz španske lige, onda bi i Barcelona i Espanyol bili izbačeni iz La Lige.

Kako navode španski mediji, to pravilo bi se odnosilo na sve sportove, a ne samo na fudbal.

"Zakon o sportu je vrlo jasan. Ako se Katalonija odvoji, La Liga bi ostala bez katalonskih klubova", rekao je Tebas.

Učitaj još novosti