Prvi put se to desilo još na jesen 2012. godine. Cristiano Ronaldo nije slavio golove protiv Granade. Otvoreno je priznao da je nesretan.
Nezadovoljstvo se vratilo i krajem prošle sezone. Tada nije bilo misterije – Real je takmičarsku godinu završio bez titule. Šampion poput Ronalda teško se miri sa neuspjesima. Ovog ljeta novi problemi za upravu Kraljevskog kluba. Portugalski as se opet ne smije. Samo što se ovaj put to odražava i na teren.
Ronaldo je naime u prvih šest utakmica u novoj sezoni – računajući i pripreme – postigao samo jedan gol, iako je na terenu proveo 405 minuta. Naizgled pretjerivanje, ali taj post dobija na težini kada se prisjetimo da je prošle sezone CR7 na 54 meča postigao čak 61 gol. Uostalom otkako je došao u Madrid prije šest sezona, on prosječno postiže 1,04 pogodaka po utakmici – 314 golova na 301 meču.
Dodatni problem za Rafaela Beniteza je taj što se sada niko nije isprsio i odmijenio Ronalda, makar privremeno. Istina, nema sumnje da će Real proraditi, previše je kvaliteta akumulirano u timu, ali kada toliko ofanzivna ekipa ne zatrese protivničku mrežu na pet od devet utakmica alarm se upali.
Stoga španska štampa traži uzrok problema u Ronaldovom nezadovoljstvu, koje je samo posljedica Benitezovih taktičkih ideja.
Španski stručnjak je zamislio da Balevrati na poziciji koja mu po prirodi najviše želi – na lijevo krilo. Da bi se to desilo, Ronaldo bi morao da ode u sam špicu. Portugalac međutim insistira da ostane na lijevom boku, pa je Benitez napravio kompromis i Bale sa desnog krila preorijentisao na mjesto ofanzivnog veznog, odmah iza napadača.
Ali Ronaldo i Bale tako blizu? Uraganski brzim igračima treba prostor. Benitez im ga je oduzeo. Ronaldo i Bale ne funkcionišu onako kako je šef zamislio. Opet, još je rano, sigurno je da im je potrebno vrijeme da se naviknu jedan na drugog, ali taj period adaptacije ne bi smio dugo da potraje, jer znamo koliko Real i Barca teško gube bodove u Primeri.
Madridska Marca se također pribojava mogućnosti da se odnosi Ronalda i Beniteza bespovratno pokvare. Taktika nije po Ronaldovoj volji, metodi na treningu nisu po Ronaldovoj volji. Carlo Ancelotti je igračima dopuštao mnogo više slobode. Benitez navodno baš Ronaldu najčešće drži pridike, jer od njega najviše i zavisi. A povreijđen ego je opasna stvar kod ovakvih zvijezda.
(Mozzartsport)
sport.ba @sport.ba