22. 08. 2015 - 10:07
Nerazzurri na putu stare slave: Koliko Mancinijeva ekipa...
907
Shares
Nerazzurri na putu stare slave: Koliko Mancinijeva ekipa zaista može ove sezone?

Šampion Europe iz 2010. godine

Nerazzurri na putu stare slave: Koliko Mancinijeva ekipa zaista može ove sezone?

K. D.
22. 08. 2015 - 10:07
0
Shares

Šampion Europe iz 2010. godine doživljava nagli pad od tada, a nakon neuspješnih sezona doveden je ponovo Roberto Mancini na poziciju prvog trenera tog tima još u toku prethodne sezone.

Ovaj stručnjak koji je i u ovom prijelaznom roku pokazao da voli da kupuje, doveo je čak 6 fudbalera koji bi mogli da budu u prvom timu. Murillo, Kondogbia, Miranda, Montoya, Biabiany i Jovetić svakako imaju kvalitet da igraju u prvom timu, svako od njih će konkurisati za startnih 11.

Sa druge strane, klub su napustili Shaqiri i Kovačić, dva sjajna fudbalera, a pored njih su klub napustili i povremeni prvotimci poput Alvareza, Mbayea, Duncana, Obija, Kuzmanovića, Jonatana i Campanara.

Pretpostavlja se da će Mancini dovesti još dva fudbalera u svoju postavu, cilja se na Ivana Perišića i na Fabia Coentraa kao na najrealnije mete u ovom trenutku.

Od Roberta Mancinija se očekuje da, makar na početku, forsira formaciju 4-3-1-2, iako je sa tom formacijom izgubio sve ozbiljnije pripremne utakmice pred početak ove sezone.

Na golu nema dileme ko će stajati, to je Samir Handanović, a konkurenciju će imati u Carizu, Berniju i osamnaestogodišnjem Rumunu Raduu.

Na pozicijama štopera Mancini ima veliki izbor u vidu Ranocchie, Murilla, Mirande, povređenog Nemanje Vidića, a i Juan Jesus može igrati uspješno na poziciji štopera. Mancini će sigurno rotirati tokom ove sezone, a vjerujemo da će se odlučiti da mu u najjačim mečevima igraju Miranda i Ranocchia ili Murillo, pišu sportske.net.

Pomenuti Juan Jesus će najvjerovatnije biti na poziciji lijevog beka, a njegova zamjena će biti Davide Santon. Na poziciji desnog beka priliku će dobiti Montoya da se pokaže u Serie A.

Trojku na sredini terena bi trebalo da čine novajlija Kondogbia koji će igrati na poziciji zadnjeg veznog, zatim Medel kome je defanziva takođe jača strana, a pored njih dvojice u ekipi će se naći i Hernanes ili Brozović. Ne smijemo zaboraviti ni Guarina ni supertalentovanog Gnoukourija koji svoju priliku čekaju sa klupe najvjerovatnije.

Mjesto plejmejkera je veliki problem za Mancinija u ovom trenutku, pokušao je sa hrvatskim internacionalcem Brozovićem, kao i sa Hernanesom, ali njihove pozicije su nešto više nazad u sredini terena i pitanje je kako će se snaći na playu. Sa druge strane, ovdje može da odigra i Stevan Jovetić, ali je njega Mancini planirao na poziciji napadača umjesto Palacija.

Dakle, napad će činiti po svemu sudeći Jovetić i Icardi, momak koji lagano sazrijeva u sjajnog fudbalera i od koga se mnogo očekuje u novoj sezoni. Šansu sa klupe će čekati Palacio, a tu je i pridošlica Biabiany na koga Mancini takođe može računati na poziciji polušpica.

Evo kakvu formaciju od Mancinija očekujemo na startu prvenstva:

inter-2015

Učitaj još novosti