Željo se oprostio od Evrope, Standard sretno stigao do pobjede
907

UEFA

0

Željezničar je od prve minute krenuo napadački i stvorio nekoliko poluprilika, ali bez konkretne završnice.

Riad Bajić zadavao je mnogo problema odbrani belgijskog tima, ali navalni red Željezničara nije uspijevao bolju igru krunisati pogotkom.

S druge strane, Standard je uspostavio ravnotežu sredinom poluvremena i u nekoliko navrata zaprijetio Antoloviću.

Najbolju šansu imao je Ivan Santini u posljednjoj minuti kada je izašao sam pred golmana Željezničara, ali je promašio gol.

Željezničar je u prvih deset minuta imao dvije prilike, a zatresli su i vratnicu. Najprije je Đelmić u 52. minuti pucao s 25 metara, ali je vratar Standarda obranio. Samo minutu kasnije je krasno šutirao Sadiković, ali je zatresao vratnicu.

Standard je stigao do vodstva u 68. minuti susreta. Nakon kratkog dodavanja s lijeve strane, pucao je s dvadesetak metara Van Damme i pogodio desnu stranu Antolovićevog gola. brzo nakon pogotka gosti su imali još jednu dobru priliku, ali je lopta nakon slobodnog udarca otišla preko gola.

Antolović se iskazao u 87. minuti kada je obranio neugodni udarac s 50 metara. Trebel je primijetio da je vratar Želje izašao s gola i pokušao ga je lobirati s centra terena, no uspio je Antolović izvući loptu vršcima prstiju.

Nakon primljenog pogotka, Željezničar je izgledao nemoćno na terenu i nije uspio postići ni počasni pogodak do kraja susreta. Šteta za Sarajlije kojima je ovo bila 62. utakmica u europskim natjecanjima...

TOK UTAKMICE

90+4` Kraj utakmice na Koševu.

90` Četiri minute sudijske nadoknade

86` Kakav pokušaj Trebela sa preko 50 metara, Antolović je krajnjim naporom izbacio loptu u korner

83` Standard iskusno drži loptu u svojim nogama, igrači Želje ne uspijevaju da organizuju kvalitetan napad

79` Nova izmjena u ekipi Standarda, Badibanga je napustio teren, a u igri je Andrade

78` Još jedan opasan pokušaja Standarda. De Sart je dobro pucao, Antolović je bio savladan ali je lopta otišla pored gola

76` Treća izmjena u ekipi Željezničara, Stokić je zamijenio Kokota

68` Standard vodi 0:1. Odbila se lopta do Van Dammea koji precizno pogađa mrežu Antolovića

65` Odović je napravio još jednu izmjenu. Beganović je zamijenio Sadikovića

60` Oba trenera su napravila po jednu izmjenu, E. Sadiković je zamijenio Hadžiahmetovića, dok je kod Standarda J. De Sart zamijenio El Messaoudija

56` Kakva šansa za Želju. Sadiković je sjajno šutirao glavom, matirao Thurama, ali je lopta pogodila stativu

55` Sjajan pokušaj Đelmića sa 25 metara ali lopta je otišla tik pored lijeve stative

53` Obje ekipe su oprezno otvorile drugo poluvrijeme, igra se uglavnom odvija na sredini terena

46` Počelo je drugo poluvrijeme utakmice Željezničar - Standard

Kraj prvog poluvremena

45` Nevjerovatan promašaj Ivana Santinija. Potpuno sam je izašao pred Antolovića, ali je na sreću promašio

45` Četvrti korner za goste u samom finišu prvog poluvremena

44` Prvi žuti karton u ekipi Želje zaradio je Mladenović

42` Knockaert je izborio treći korner za Standard, pritisak gostiju pred kraj prvog poluvremena

33` Još jednom je Bajić nadmudrio odbranu Standarda, pokušao uposliti Kokota ali je ovaj bio u ofsajdu

24` Velika šansa za Standard. Badibanga je bio u prilici ali je njegov šut Antolović lagano odbranio

15` Treća prilika za Želju, Bajić je iskoristio zbunjenost odbrane Standarda ali je loše šutirao

14` Prvi korner za Standard, ali je Antolović lagano pokupio loptu

13` Sjajan pritisak Želje, Đelmić nije iskoristio proliku i dobru loptu Bajića

11` Prvi žuti karton na utakmici dobio je Van Damme

7` Van Damme je dobio usmenu opomenu zbog starta nad Đelmićem

5` Bajić je pokušao sa dvadesetak metara, dobro pucao i izborio novi korner za Željezničar

2` Sjajan pritisak Želje na startu utakmice, izborili su Plavi prvi korner ali je Bajić napravi faul nad golmanom Standarda

1` Utakmica na Koševu je počela. Sretno Željo!

zeljo-standard

Prvi je susret odigran prije sedam dana u Belgiji, a nadu da bi Željezničar večeras mogao izboriti prolazak dalje dao je gol Đelmića u 64. minuti.

Željezničar na Koševu traži prolaz u doigravanje za grupnu fazu Europske lige. U Sarajevu gostuje Standard iz Liegea koji je u prvom susretu slavio 2:1