Chelsea pobijedio Barcelonu nakon izvođenja penala
907

Begović odgledao meč s klupe

0

Chelsea je u pripremnoj utakmici u Washingtonu pobijedio Barcelonu nakon jedanaesteraca sa 6:4 (2:2).

Chelsea je poveo u desetoj minuti kada je Hazard prošao dvojicu čuvara i matirao Ter Stegena. Početkom drugog dijela Barca je izjednačila preko Suareza, koji je prebacio Courtoisa, a zatim je i povela lijepim udarcem Sandra. Englezi su do izjednačenja stigli u 85. minuti kada je Cahill glavom iskoristio grešku Masipa.

U izvođenju jedanaesteraca bili su precizni svi Mourinhovi igrači, dok su u Barceloni promašili Halilović, čiji je pokušaj panenke završio na prečki i Pique, čiji je udarac odbranio Courtois.

Utakmicu u Washingtonu obilježila je i povreda Diega Coste, koji je u 58. minuti zatražio izlazak iz igre, te je odmah otišao u svlačionicu.

Bh. reprezentativac Asmir Begović ovoga puta nije dobio priliku, pa je svih 90 minuta proveo na klupi za rezervne fudbalere.