15. 06. 2015 - 00:29
Zlatan Ibrahimović za šest minuta presudio Crnoj Gori
907
Shares
Zlatan Ibrahimović za šest minuta presudio Crnoj Gori

KVALIFIKACIJE ZA EURO

Zlatan Ibrahimović za šest minuta presudio Crnoj Gori

15. 06. 2015 - 00:29
0
Shares

Reprezentacije Makedonije i Crne Gore su večeras upisali poraze u utakmicama svojih grupa za plasman na Evropsko prvenstvo u Francuskoj naredne godine, javlja Anadolu Agency (AA.

Makedonija je poražena u Slovačkoj rezultatom 2:1 u okviru grupe C. Slovačka je povela u 8. minuti golom Kornela Salate. Na dva nula je povisio Marek Hamsek u 38. minuti. Strijelac za Makedonce je bio Arijan Ademi u 69. minuti utakmice.

Nadu za izjednačenje i osvajanje boda Makedoncima je ugasio Ferhan Hasani koji je dobio drugi žuti karton šest minuta prije kraja utakmice.

Nakon šestog odigranog kola u grupi C Slovačka je prva s maksimalnih 18 bodova, druga je Španija s tri boda manje. Treća je Ukrajina s 12 bodova. Bez šansi za plasman su Bjelorusi s četiri boda, Makedonija s tri i Luksumburg koji je osvojio bod.

U grupi G svoj meč je na gostovanju sa Švedskom odigrala Crna Gora. Utakmica je bila riješena već u prvom poluvremenu kada su mrežu Crnogoraca tresli Marcus Berg u 38., i Zlatan Ibrahimović u 40. i 44. minuti.

Počasni gol za Crnogorce je dao Dejan Damjanović u 64. minuti s 11 metara.

Vodeća u grupi G je Austrija sa 16 bodova, Švedska je druga s 12, treća je Rusija s osam. Crna Gora zauzima četvrtu poziciju s pet bodova, Lihtenštajn je pretposljednji s pet bodova, a Moldavija posljednja s dva.

Učitaj još novosti